Ing. Tomáš Prstek

Ing. Tomáš Prstek

+420 604 291 751

tomas.prstek@salso.cz

auditor Komory logistických auditorů č. 06012

Ing. Tomáš Prstek (1965) je od roku 2004 společníkem a jednatelem společnosti SALSO, s. r. o., která se zabývá poradenstvím v oblasti logistických procesů, především ve zdravotnictví a v potravinářském průmyslu. Od roku 2013 působí také jako konzultant ve společnosti Escare, s.r.o..

Několik let působil na manažerských pozicích v MP Krásno, a. s., (finanční ředitel, ekonomický náměstek). Zodpovídal, mimo jiné, za realizaci projektu implementace ERP systému v podniku, včetně systémů pro plánování a řízení výroby, distribuce a řízení dopravy. Předtím pracoval ve společnosti IS Premium, a. s., jako manažer portfolia a jako zástupce společnosti v dozorčích orgánech společností ČSAD Ostrava, a. s., Unigeo, a. s., OD LASO, a. s., ZPD Hodonín, a. s..

Vystudoval Ekonomickou fakultu Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.

V roce 2006 se stal auditorem Komory logistických auditorů č. 06012 a členem Komory logistických auditorů. V rámci Komory logistických auditorů pracoval v metodické komisi a podílel se na modifikaci metodiky logistického auditu pro oblast zdravotnictví. Od roku 2010 je předsedou Komory logistických auditorů.

  • Profesní orientace: logistický audit, aplikace štíhlých metod ve zdravotnictví, projekty optimalizace logistických procesů, řízení zásob, projektování a zavádění informačních systémů pro řízení logistických procesů, lektorská činnost
  • Vybrané reference: Vsetínská nemocnice, a. s., Nemocnice ve Frýdku – Místku, p. o., Nemocnice s poliklinikou Karviná – Ráj, p. o., Nemocnice Na Homolce, Městská nemocnice Ostrava, MP Krásno, a. s., Drůbežářský závod Klatovy, a. s., Raciola, a. s. a jiné